14 Podlaska Drużyna Wędrownicza
Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Mazowiecka
Hufiec "Podlasie" im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

36. PZU Maraton Warszawski


Jak co roku w ostatnią niedzielę września (28.09.2014r) ulicami Warszawy pobiegli uczestnicy największego polskiego biegu maratońskiego– w tym roku już 36. PZU Maratonu Warszawskiego.
 
Do przebycie aż 42 kilometry.
Start na moście Poniatowskiego, meta na płycie Stadionu Narodowego. W tegorocznym biegu maratońskim udział wzięło 10000 biegaczy – kobiet i mężczyzn, zarówno młodych jak i tych nieco starszych. Nad całością przebiegu imprezy czuwała grupa organizatorów i koordynatorów oraz tysiące wolontariuszy. No właśnie… Naszego Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Siedlce” również nie zabrakło tego dnia w Warszawie a co za tym idzie członków naszej drużyny. Iza, Michał i ja pomimo wczesnej godziny zbiórki oraz jeszcze wcześniejszej pobudki postanowiliśmy pomóc w zabezpieczeniu medycznym całej imprezy. Praca choć sprawiała nam przyjemność i dawała uczucie spełnienia to nie należała do najłatwiejszych. Z każdym kolejnym kilometrem trasy jest coraz ciężej a nam trafił się 21. i 39. kilometr. Może nieskromnie, ale jestem skłonna stwierdzić, że spisaliśmy się doskonale :) Dwie większe interwencje przebiegły nam bardzo płynnie, poza tym jeszcze wiele innych mniej poważnych zdarzeń w tak zwanym międzyczasie też nie sprawiało nam problemu.
 
Cieszymy się, że już po raz trzeci mogliśmy wziąć udział w zabezpieczeniu takiej imprezy. Chcemy podkreślić, że na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta na Narodowym w takich okolicznościach. 

Natalka Księżopolska
Kreator stron internetowych - strona bez programowania