Ambulo w Nowosielcu

W dniach 15-17.05.2015 r. uczestniczyliśmy w manewrach ratowniczo - ekologicznych w Nowosielcu. W piątek pogoda zapowiadała się nie ciekawie. Deszcz padał i padał. Ale co to dla nas. Namioty rozstawione, sprzęt wypakowany, zaczynamy. Z uśmiechem na ustach czekamy na następny dzień. W sobotę pogada nas nie zawiodła. Od samego rana odbywały się warsztaty przed biegiem patrolowym. Spotkanie z policjantem, udzielanie pierwszej pomocy, posługiwanie się sprzętem gaśniczym, pokonywanie terenu skażonego, czy łączność w chwilach zagrożenia to tylko przykładowe zajęcia które się tam odbywały. Po pysznym obiedzie zaczął się bieg patrolowy. Na nim sprawdzaliśmy swoją wcześniej zdobytą wiedzę. Trasa zapewniła nam miłej rozrywki. Dużym, pozytywnym zaskoczeniem była przeprawa przez rzeczkę po linie. Kolejnym punktem programu było ognisko. Nim się obejżeliśmy miną nam kolejny dzień, a zarazem zlot. Napewno na długo zapamiętamy te atrakcjie. Zlot był fantastyczny, czekamy na następny.

dh. Magda Sołoniewicz