Ambulo z wizytą w Kukawkach

W dniach 16-18.06.2017 w ramach zadania na tegoroczna Wędrowniczą Watrę wybraliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Kukawkach. W piątkowe popołudnie zabraliśmy niezbędne rzeczy i wyruszyliśmy w drogę.

Po przybyciu na miejsce powitała nas Pani kierownik ośrodka,która przekazała nam niezbędne informacje. Po rozbiciu namiotów ruszyliśmy w poszukiwaniu zajęć dla siebie. Okazało się, że jesteśmy potrzebni w kuchni, gdzie pomagaliśmy przygotowywać jedzenie dla pensjonariuszy. Po kolacji mieliśmy trochę czasu wolnego a następnie wykonywaliśmy prace porządkowe takie jak np. mycie podłóg.

W nocy, część z nas przekonała się, jak wazna jest umiejętność dobrego rozstawiania namiotu,bo całą noc lało, a rzeczy niektórych członków Ambulo znacząco zaprzyjaźniły się z wodą :) .

Kolejnego dnia podzieliliśmy się na dwie mniejsze grupy. Zadaniem pierwszej była pomoc w kuchni a drugiej ozdabianie korytarza papierowymi motylkami. W czasie wykonywania swoich zadań mieliśmy czas na rozmowy z mieszkańcami. Po obiedzie dostaliśmy kolejne super zadanie, którym było prasowanie obrusów na niedzielny piknik. Po zachodzie słońca mogliśmy oglądać pięknie rozgwierzdżone niebo, które jak powszechnie wiadomo najładniejsze jest na wsi.

No i nadeszła niedziela czyli dzień na który czekaliśmy. Około godziny 12, przebrani w mundury kierowaliśmy na parking oraz pomagaliśmy w grach i zabawach dla dzieci. W czasie naszych działań czuliśmy,że niesiemy prawdziwą służbę drugiemu człowiekowi,która nie jest obca żadnemu wędrownikowi.

dh. Jolanta Wawrzyszczuk