Biwak z zaprzyjaźnionymi drużynami

Dom Harcerza Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach znowu był pełen harcerzy!
W dniach 2-4 stycznia odbył się tam biwak, w którym uczestniczyły 14 PDW „Ambulo”, 9 PDW „Wagabunda” oraz 2 PDH „ Włóczykije”. O 15.00 padła komenda: w dwuszeregu - ZBIÓRKA! Biwak rozpoczął się na dobre.

Zaczęło się poważnie. Druh Kamil Cołoś poprowadził zajęcia z pierwszej pomocy. Cała powaga jednak prysła, gdy przeszliśmy do tematu przenoszenia poszkodowanych. Sposób strażacki i „na ławeczce” zrobił furorę na Sali. Kolejne zajęcia (na temat szyfrów) poprowadził druh Radosław Uziębło. Z zeszytami pełnymi tajemniczych znaków udaliśmy się na kolację, a następnie na maraton filmowy.

Dobry humor trzymał się nas także kolejnego dnia. Po sytym śniadaniu ruszyliśmy na podbój Rezerwatu Przyrody „Gołobórz” w Grabianowie. Z mapą w ręku odnaleźliśmy miejsce ogniska, gdzie zjedliśmy kiełbaski i utrwaliliśmy sobie podstawy musztry. Wiatr, który towarzyszył nam w czasie powrotu do Domu Harcerza stworzył idealne warunki do odtworzenia słynnej sceny z filmu „Titanic”, co niezwłocznie zrobiliśmy. Było trochę chłodno, jednak zajęcia popołudniowe ponownie nas rozgrzały. Ciepły posiłek dał nam siły do rozpoczęcia zabawy karaoke, a później do spotkania z harcerzami ZHR. Dzień zakończyliśmy płomiennym akcentem, a mianowicie kuźnicą o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.

Niedziela była ostatnim dniem naszego biwaku. Był to czas na ostatnie pożegnania i spojrzenia. Dom Harcerza powoli pustoszał. Kolejny biwak skończył się. Stojąc w pustych korytarzach, w których słychać było jeszcze echo gwaru rozmów i śmiechu można powiedzieć tylko: jeszcze tu wrócimy!

dh. Beata Radzikowska