Dzień Myśli Braterskiej 2018

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.
Na kilka dni przed DMB ludzie obserwują wzmożoną aktywność harcerzy na portalach społecznościowych. W naszym środowisku przyjęło się, że z okazji tego, jakże ważnego święta, zamieszcza się zdjęcie, post z podpisem #DMB. Gdy nadejdzie ten upragniony dzień harcerze promują swoją działalność, np. poprzez włożenie munduru. Dzięki temu cywile wiedzą, że dzieje się coś wyjątkowego!
Dla naszej drużyny, tak jak dla każdego skauta na świecie, 22 lutego jest dniem szczególnym. Dlaczego?
  1. Tak jak w poprzednich latach pełnoletni harcerze mogli zostać Krwiobohaterami! W ramach ogólnopolskiej akcji Kropla Krwi na Dzień Myśli Braterskiej mieliśmy okazję wesprzeć szczytny cel!
  2. W ramach akcji zorganizowanej przez dh. Kasię Prachnio i dh. Izę Suplewską mieliśmy okazję własnoręcznie stworzyć i wysłać kartkę z życzeniami do skautów z Węgier! Kartę wysłaliśmy do drużyny 16. Martin György Cserkészcsapat z Budapesztu.
  3. Wieczorem mieliśmy okazję wziąć udział w kominku zorganizowanym przez dh. Izabelę Suplewską – naszą cudowną drużynową! Podczas tego wydarzenia mogliśmy się spotkać z innymi harcerzami, przypomnieć sobie ideę Dnia Myśli Braterskiej oraz pośpiewać piosenki. Na zakończenie zostaliśmy pokrzepieni słowem dh. Komendanta.
Czuwaj!
Kamila Jasińska