Dni Chorągwi 20-23.09.2012

Ach, Płocku… Teraz mogę już tylko wzdychać. Powiem szczerze,że to miasto bardzo mnie zauroczyło. Na jego poznanie, miałam jednak za mało czasu. W końcu pojechaliśmy tam z Michałem jako obsługa gniazda wędrowniczego.

Na miejscu byliśmy już w czwartek. Późnym wieczorem.Mieliśmy okazję spędzić noc w budynku komendy, przy Krótkiej 3a.  Piątek już nie był tak krótki i przyjemny. Zaczęły się Dni Chorągwi! Przejazd do szkoły, zakwaterowanie, rozlokowanie uczestników i do dzieła!

Sobota natomiast przebiegła za szybko! Uroczystości odbywały się w pięknej katedrze, potem pod pomnikiem. Były niestety przerywane deszczem. Po oficjalnej części udaliśmy się na wycieczkę po płockiej Petrochemii. Z pewnością nie każdy zwrócił uwagę na cel przeprowadzania chociażby reakcji crackingu termicznego, lecz każdego zaciekawił monumentalny zakład produkcyjny, który zajmuje powierzchnię 8 kilometrów kwadratowych! Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia z kryminalistyki. Aż strach było zostawić gdziekolwiek odciski palców… o godzinie 17 miała rozpocząć się gra. Rozpoczęła się jednak ulewa. Grzmoty i pioruny i niezliczone ilości spadającej z nieba wody, co przysporzyło  kłopotów osobom, które wyszły już przygotowywać punkty, lecz czy generał Baden-Powell nie mawiał, że łatwo jest być skautem w dobrą pogodę? Stanowczo pokazaliśmy, że deszcz nie jest przeszkodą. Wieczorem udaliśmy się na koncert, gdzie świetnie bawiliśmy się przy skocznych przeróbkach harcerskich szlagierów by Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Podsumowując: Mało snu, dużo zabawy, sporo deszczu, wielu nowych znajomych, ale przede wszystkim wspaniałe wspomnienia z przepięknych Dni Chorągwi w Płock.

Agata Łukaszuk

Zdjęcia z Dni Chorągwi znajdziesz tutaj. (autor: Aleksandra Sęk)