Ekologiczne mydło harcówkowej roboty

W dniu dzisiejszym (17.09.2013), członkowie Ambulo rozpoczeli zbiórkę ciekawą zagadką - co oprócz odetkania rury można zrobić przy pomocy wodorotlenku sodu (NaOH)? Amotorzy chemii i pilni uczniowie klas biologiczno - chemicznych powinni wiedzieć, że owa soda kaustyczna jest jednych ze składników potrzebnych do zrobienia mydła. No i Ambulo wzięło się za robienie mydła :)

Bawiąc się w mydlanych chemików, rozpatrywaliśmy różne warianty mydła ekologicznego oraz porównywaliśmy je do produktów dostępnych na sklepowych półkach.

Poniżej znajdziesz przepis na mydło, które wytworzyliśmy na zbiórce, a osoby zainteresowane przeprowadzeniem podobnej zbiórki u siebie w środowiskach zachęcam do zapoznania się z konspektem zbiórki oraz nową propozycją programową "Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem!".
Zachęcamy również do odwiedzenia strony www.jaworek.net,  gdzie znajdziemy troszkę inny przepis na mydło oraz wiele innych ciekawych informacji nt. mydła domowej roboty.