Gra miejska w parku

Mamy za sobą wspaniałe „harc-popołudnie”! Dnia 11 czerwca w siedleckim parku miejskim odbyła się gra terenowa dla harcerzy hufca „Podlasie”, zorganizowana przez naszą drużynę. Gdy wybiła 17:00 w ustalonym miejscu zebrali się uczestnicy i zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe – harcerzy i harcerzy starszych. Krótka instrukcja od głównego organizatora gry – Słonia i… członkowie drużyn biegiem ruszyli w bój po atrakcyjne nagrody! Ale na czym tak właściwie polegała gra?

Na terenie całego parku zostały rozmieszczone koperty z pytaniami o tematyce harcerskiej. Dotyczyły one m.in. historii, symboli ważnych dla skautów i pierwszej pomocy. Zadaniem uczestników było znalezienie jak największej liczby kopert i udzielenie poprawnych odpowiedzi na znajdujące się w nich pytania. Harcerze meldowali odpowiedzi przez radiotelefony do „bazy” w osobach Słonia i Magdy. Rywalizacja była naprawdę zacięta, pytania wcale nie takie łatwe, a kopert bardzo dużo, ale… Wszystkie patrole poradziły sobie z tym zadaniem wspaniale! Zwycięzcami w kategorii harcerze została 70 PDH „Nienudni” a w kategorii harcerze starsi 15 WDH „Wędrowcy”. Za udział w grze bardzo dziękujemy również członkom 6 AWDH „Riff” i 106 PDHS „Błękitna Szóstka”. Dla każdego uczestnika przewidziany został słodki upominek, a dla zwycięzców również przydatne gadżety z naszego hufca.

Wszystkie zdjęcia z gry znajdziecie w galerii.
Katarzyna Sobiczewska