Grudniowy przekrój wydarzeń

Grudzień był szczególnie obfity dla naszej drużyny. Mimo, że nie obdarował nas wielkim śniegiem, przepełniony był różnymi wydarzeniami. Zlot Bożonarodzeniowy, Betlejemskie Światło Pokoju, wigilia drużyny... Od czego zacząć?
Najlepiej od początku!
Tak więc Bożonarodzeniowy Zlot hufca odbył się w dniach 8-10 grudnia w Zespole Szkół w Zbuczynie. To chyba najbardziej wyczekiwany zlot w naszych środowiskach, z najbardziej nieprzespanymi nocami! Również w tym roku zaangażowaliśmy się w lepienie pierogów, smażenie racuchów, przygotowywanie ryby... Roboty na kuchni nie było końca! Poza tym, pomagaliśmy też w przygotowaniu sali na wieczorne spotkanie, a ja miałam przyjemność prowadzić piątkowe zajęcia.
Następnie przyszedł czas na Betlejemskie Światło Pokoju, które zostało przywiezione do Siedlec w niedzielę 17. grudnia. Tegoroczne hasło brzmiało "W Tobie jest Światło". Światło druhny Weronika, Jola i Sylwia zaniosły do Domu Nad Stawami w Siedlcach, Szpitala Wojewódzkiego, a także wręczyły przedstawicielom ILO im. B. Prusa podczas świątecznej akademii.
I w końcu, Wigilia drużyny. 23 grudnia spotkaliśmy się, żeby przy wspólnym stole podziękować sobie za miniony rok. Trzymając się przedwigilijnego klimatu, skorzystaliśmy z tego, że w domu powstało odrobinę więcej potraw. Przełamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia i przy akompaniamencie tradycyjnych kolęd miło spędziliśmy czas. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia, które możecie tu obejrzeć. Jeśli go kiedyś złapiecie, zapytajcie Karola o nowy i świeży żart, którym nas uraczył!
A Wam życzymy spokojnych, rodzinnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, a także wiele wspaniałych zdarzeń w Nowym Roku!
Izabela Suplewska

Zdjęcia ze zlotu bożonarodzeniowego zostały wykonane przez dh Karola Zielińskiego. Więcej zdjęć ze zlotu jest dostępnych na fanpejdżu hufca