Przepis na udany weekend i zupę grzybową

To głupie, niczego nie znajdziecie, nic już nie ma, to bez sensu... Tak mówili wszyscy - członkowie Ambulo postanowili jednak sprawdzić czy "wszyscy" mają rację. Była niedziela, świeciło słońce, a od Opola pod Siedlcami dzieliły nas tylko dwie stacje. Wzięliśmy więc noże, trochę jedzenia, coś do picia, plastikowe wiaderko, wsiedliśmy do pociągu i ruszyliśmy do lasu na grzyby!
Okazało się, że są. Pomysł był świetny, a radość z odnalezionego pomiędzy liśćmi i szyszkami grzyba bezcenna. Po krótkim czasie mieliśmy już pełny pojemnik, który nie był wcale taki mały.Nie trzeba być przecież doświadczonym grzybiarzem, żeby znaleźć podgrzybka i dobrze się przy tym bawić.
Gdy stwierdziliśmy, że mamy ich już wystarczająco zaplanowaliśm im przyszłość. Będą suszonymi grzybami i na pewno zobaczymy się z nimi ponownie w wigilie.  Na koniec wędrówki po lesie znaleźliśmy miejsce, w którym można rozpalić ognisko, zjeść kanapki i zrobić pyszną herbatę. Zadowoleni wróciliśmy do domu, by pokazać wszystkim pełne wiadro grzybów. Na was też czekają, wystarczy wejść do lasu!
Daria Białach