Harcerski Rajd Radziejewski, czyli Ambulo znów na szlaku

17 czerwca całą grupką zjawiliśmy się na siedleckim dworcu. Plecaki, bilety, jedzonko w dłoń i w drogę! Dokąd tym razem się wybraliśmy? Do Radziejowic, na piątą już edycję Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego.

Po dotarciu na miejsce rozbiliśmy namioty w samym środku lasu, gotowi na kolejną przygodę. Imprezę rozpoczęło mundurowe ognisko, na którym każdy z patroli zaprezentował się, śpiewając wybraną piosenkę. Nie tylko poznaliśmy wiele nowych osób, ale także świetnie się bawiliśmy i nieźle uśmialiśmy. Potem przyszedł czas na sen i naładowanie baterii przed rajdem pieszym, który miał rozpocząć się następnego poranka.

W sobotę wstaliśmy wcześnie, a zaraz po naszykowaniu busoli, mapy i prowiantu wyruszyliśmy w drogę. Trasa wiodła przez niezwykle malownicze łąki, przepiękne, obsypane zielenią i poziomkami lasy i polne ścieżki, a my czuliśmy się naprawdę przygodowo. Po drodze czekało na nas dziesięć zadań do wykonania. Każdy mógł znaleźć coś, w czym dobrze się czuł - od strzelania bramek, przez ćwiczenie pamięci, paintball, układanie historii, aż po testowanie wiedzy harcerskiej – wyzwań było naprawdę dużo. Rajd minął nam szybko, a do obozowiska wróciliśmy w świetnych nastrojach. Po obiedzie czekał nas kolejny punkt programu, czyli koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, a także zespołu Córas&Papas. Choć zmęczeni po całodziennej wędrówce, nie mogliśmy nie docenić kunsztu i piękna muzyki, której mieliśmy okazję posłuchać. Dzień zakończył się ogniskiem, nastrojowym i wyciszającym.

Wreszcie nadszedł niedzielny apel pożegnalny, na którym ogłoszone miały zostać wyniki. Wszyscy z niecierpliwością wsłuchiwali się w odczytywaną listę patroli, pragnąc jak najszybciej dowiedzieć się, które miejsce zajęli. Nas spotkała niesamowita i przemiła niespodzianka – pierwsze miejsce było nasze! Radość i zaskoczenie, jakie wtedy poczuliśmy, są zdecydowanie nie do opisania :)

Nadszedł czas powrotu do domu, pożegnaliśmy więc Las Radziejewski, obiecując sobie, że jeszcze tam wrócimy. Kto wie, być może za rok? Do zobaczenia na szlaku!

dh. Kamila Woźniak