Jerycho Młodych 21-22.06.2013

Wędrownik tropi miejsca, gdzie może być pożyteczny , mówi Kodeks Wędrowniczy. Tak też uczyniło siedmiu członków AMBULO, wybierając się w dniach 21-22 czerwca na Jerycho Młodych do Pratulina. Troje pojechało w roli ratowników, zaś pozostali jako służba porządkowa. Skala tegorocznego Jerycha przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania – uczestniczyło w nim ponad 2 000 osób, co sprawiło, że porządkowi i ratownicy mieli pełne ręce roboty.

Upały dały się we znaki uczestnikom, toteż omdlenia zdarzały się nazbyt często. Mimo gorąca ratownicy byli czujni, starając się wypatrzeć wśród tłumu tych, którym potrzebna jest pomoc. W tym czasie porządkowi usiłowali ułatwić rzeszom ludzi długotrwałe przebywanie na słońcu, rozdając im wodę. Nocne warty obfitowały w nieprzewidziane zdarzenia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Ten weekend był połączeniem dwóch ważnych dla wędrownika rzeczy – rozwoju duchowego i poszukiwania pola służby. Mieliśmy okazję wysłuchać wielu konferencji religijnych, licznych świadectw. Pomogło nam to odnaleźć to, co umyka w codziennym zabieganym życiu, na nowo ustalić priorytety. Miejmy nadzieję, że owoce tego wyjazdu pozostaną w nas na długo.
Katarzyna Sobiczewska