Kropla Krwi na DMB

Ambulaski (czyt. członkowie Ambulo :) ) postanowiły uczcić tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej inaczej niż do tej pory. W poprzednich latach poprzestawialiśmy na pójściu do szkoły w mundurach. Jesteście ciekawi, co przyszło nam do głów teraz?

W przeddzień Dnia Myśli Braterskiej znaczna część Ambulo udała się do siedleckiego RCKiK. Zastanawiacie się, co to za strasznie brzmiący skrót? Rozwiązanie zagadki jest proste – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Postanowiliśmy podzielić się cząstką siebie i w ten sposób pokazać swoje braterstwo. Dlatego włożyliśmy mundury i z szerokimi uśmiechami całą grupą poszliśmy oddać krew. Nie wszystkim się udało, ale jedno jest pewne… Złapaliśmy bakcyla i to na pewno nie ostatnia nasza wizyta w Centrum Krwiodawstwa!

W naszej akcji oddawania krwi towarzyszyła nam piękna świadomość – wiedzieliśmy, że jesteśmy tylko małą cząstką harcerzy, którzy uczczą DMB poprzez krwiodawstwo. Byliśmy bowiem inicjatorami ogólnopolskiej akcji Kropla Krwi na DMB, która zachęcała do oddawania krwi w ten wyjątkowy dzień. Wici o Kropli Krwi dotarły do najdalszych zakątków Polski, a wzięcie udziału w przedsięwzięciu zadeklarowało… PÓŁ TYSIĄCA OSÓB! Sami nawet nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zarazić naszą ideą aż tylu harcerzy i ich przyjaciół. Harcerska Brać po raz kolejny pokazała swoją MOC!

Jedno jest pewne – w przyszłym roku też usłyszycie o Kropli Krwi na DMB! Może sami zechcecie wesprzeć tę akcję? :)

Po raz kolejny idealnym podsumowaniem naszych działań będzie mój ulubiony cytat: „Nic nie traci ten, kto swoją świecą zapala świecę kogoś drugiego”. Zatem nie żałuj swojej świecy – zanim zgaśnie możesz zdziałać wiele dobrego.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.
Wydarzenie na FB "Kropla Krwi na DMB" znajdziedzie tutaj.
Film podsumowujący akcję znajdziecie tutaj.

Katarzyna Sobiczewska