Wędrowiczy Kurs Pierwszej Pomocy - Siedlce 2014

Ale to już było… Za nami IV edycja Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy organizowanego przez Hufiec ZHP„Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach oraz Harcerski Klub Ratowniczy Siedlce. Odbył się w dniach 7-9 i 21-23 października.

Jak zwykle Ambulo zawsze aktywne. Członkowie naszej drużyny chętnie brali udział w kursie. Starsi, można powiedzieć absolwenci kursu byli kadrą pomocniczą, a nowe nabytki drużyny jako kursanci. Przez dwa weekendy instruktorzy zapewnili nam potężną dawkę informacji. Kursanci grzecznie chodzili na wykłady i brali udział w symulacjach. Kadra pomocnicza grała poszkodowanych. Nasi instruktorzy swoim bacznym wzrokiem patrzyli na każdy ruch uczestnika. Dzięki temu zdobyliśmy wiedzę z zakresu postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, wykorzystania sprzętu ratowniczego, a także właściwej współpracy ze służbami medycznymi i ratowniczymi. Te dwa weekendy z pewności będą niezapomniane. W przerwach pomiędzy symulacjami i wykładamy wszyscy dobrze się bawili. Poznawaliśmy nowych ludzi, zaprzyjaźnialiśmy się. Wszyscy się wspierali i pomagali sobie nawzajem. Kochana kadrai instruktorzy wykazali się nadzwyczajną wyobraźnia. Wyobraź sobie ciemną piwnice. Słyszysz krzyki… Zapalając światło widzisz krew. Mnóstwo krwi.. Patrzysz, a wokół Ciebie ranni ludzie. Coś pod świadomie mówi Ci, żebyś uciekał. Ale Ty idziesz….Wsparty swoją wiedzą w zakresie pierwszej pomocy pomagasz ludziom. Nagle zjawia się seryjny morderca. UCIEKAJ ile sił w nogach… To wcale nie jest żądna fabuła horroru - to po prostu WKPP. Pełen adrenaliny. Na nim naprawdę nauczysz się jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

dh. Magda Sołoniewicz