14 Podlaska Drużyna Wędrownicza
Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Mazowiecka
Hufiec "Podlasie" im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

WKPP Siedlce 2013

AMBULO zawsze lubiło się wyróżniać. Dlatego naszym charakterystycznym kolorem staje się niewątpliwie kolor czerwony. Już za dwa tygodnie przybędzie nam kolejny ratownik!

Trzy lata temu postanowiliśmy wraz z rodzącym się HKR Siedlce zorganizować kurs. Dzięki temu w drużynie pojawili się nowi ratownicy. Kolejny rok przyniósł podobne owoce. I w tym roku także druh Eryk Ługowski zmaga się z wymagającymi instruktorami HKR w nierównej walce o brązową odznakę ratownika ZHP. 

Wśród organizatorów kursu znaleźli się nasz drużynowy Słoń, który pełni rolę oboźnego oraz Kasia Sobiczewska. Wypada także wspomnieć o honorowym członku naszej drużyny, Zygmuncie, który jest nie dość, że komendantem hufca to i głównym organizatorem całego przedsięwzięcia. Nasza drużyna zasila także szeregi kadry pomocniczej. Magda, Anka, Agata, Radek, Iza i Daria dzielnie zmagają się ze wszystkimi urazami, które kurs im przynosi. Darii nieco brakuje ręki, Magda ma ranę na brzuchu, a Ance siada na psychikę. Wszystko paradoksalnie w normie. Wrócimy cali i zdrowi.

Pierwszy weekend już za nami. Kolejny za dwa tygodnie. Kolejne zmagania zarówno organizatorów, jak i Eryka, który dzielnie walczy o zdobycie odznaki!

Zdjęcia z pierwszego weekendu kursu znajdziecie tutaj.

Powodzenia i do zobaczenia!
Magdalena Szczerbaciuk

01.12.2013

Drugi weekend kursu właśnie się zakończył - śpieszymy donieść, że Eryk walcząc dzielnie i mężnie stawił czoło kursowym wyzwaniom i zakończył WKPP z wynikime POZYTWYNYM :) W Ambulo to już 13 osoba mogąca pochwalić się faktem ukończenia kursu :)

Zdjęcia z drugiego weekednu znjadziecie tutaj.

Michał Dębski
Kreator stron internetowych - strona bez programowania