WKPP Siedlce 2013

AMBULO zawsze lubiło się wyróżniać. Dlatego naszym charakterystycznym kolorem staje się niewątpliwie kolor czerwony. Już za dwa tygodnie przybędzie nam kolejny ratownik!

Trzy lata temu postanowiliśmy wraz z rodzącym się HKR Siedlce zorganizować kurs. Dzięki temu w drużynie pojawili się nowi ratownicy. Kolejny rok przyniósł podobne owoce. I w tym roku także druh Eryk Ługowski zmaga się z wymagającymi instruktorami HKR w nierównej walce o brązową odznakę ratownika ZHP.

Wśród organizatorów kursu znaleźli się nasz drużynowy Słoń, który pełni rolę oboźnego oraz Kasia Sobiczewska. Wypada także wspomnieć o honorowym członku naszej drużyny, Zygmuncie, który jest nie dość, że komendantem hufca to i głównym organizatorem całego przedsięwzięcia. Nasza drużyna zasila także szeregi kadry pomocniczej. Magda, Anka, Agata, Radek, Iza i Daria dzielnie zmagają się ze wszystkimi urazami, które kurs im przynosi. Darii nieco brakuje ręki, Magda ma ranę na brzuchu, a Ance siada na psychikę. Wszystko paradoksalnie w normie. Wrócimy cali i zdrowi.

Pierwszy weekend już za nami. Kolejny za dwa tygodnie. Kolejne zmagania zarówno organizatorów, jak i Eryka, który dzielnie walczy o zdobycie odznaki!

Zdjęcia z pierwszego weekendu kursu znajdziecie tutaj.

Powodzenia i do zobaczenia!
Magdalena Szczerbaciuk

01.12.2013

Drugi weekend kursu właśnie się zakończył - śpieszymy donieść, że Eryk walcząc dzielnie i mężnie stawił czoło kursowym wyzwaniom i zakończył WKPP z wynikime POZYTWYNYM :) W Ambulo to już 13 osoba mogąca pochwalić się faktem ukończenia kursu :)

Zdjęcia z drugiego weekednu znjadziecie tutaj.

Michał Dębski