WKPP Siedlce 2015

Dwa ostatnie weekendy tj. 13-15 i 20-22 listopada były dla część naszej drużyny okazją do wzięcia udziału w piątej już edycji Siedleckiego Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Ambulasów podczas WKPP znaleźć można było wśród uczesntników, jak również wśród kadry pomocniczej.

Tym razem tak jak i w 4 poprzednich edycjach stacjonowaliśmy przy PG nr w Siedlcach.

Pierwszego dnia pojawiliśmy się zarówno pełni zapału jak i trochę przelęknieni tym co ma się dziać, wielu z nas towarzyszył od samego początku lęk, o to że coś pójdzie nie tak.

Jednakże już w kolejne dni kursu wzrastał nasz zapał i entuzjazm tym co się dzieje.
Spędzaliśmy czas na wykładach, ćwiczeniach oraz na praktyce naszych działań, łącznie było to aż 42 godziny.Podczas tych szczególnych dwóch weekendów poznaliśmy nie tylko wspaniałych ludzi z innych miast ale także przyswoiliśmy jakże potrzebną w życiu wiedzę.

Od teraz możemy dumnie powiedzieć: "Do zobaczenia na ratowniczym szlaku!"
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!