X Nadliwczański Rajd Pieszy 12-14.10.2012

W dniach 12-14.10.2012 odbył się X jubileuszowy Nadliwczański Rajd Pieszy w Mokobodach. Mieliśmy do przejścia trasę o dystansie  30 km. Zajęliśmy na nim zaszczytne, drugie miejsce, w nagrodę otrzymując kronikę. Uczestniczyliśmy również we mszy świętej która odbyła się w pobliskim kościele.

Dojechaliśmy na miejsce. Kiedy znaleźliśmy nasze lokum dołączyła do nas   Daria. Na apelu powitalnym nie wyróżnialiśmy się liczebnością. Później mieliśmy szkolenie z posługiwania się mapą i oglądaliśmy prezentację o rzece Liwiec.

W niedzielę pobudkę mieliśmy o ósmej rano, natomiast o dziewiątej piętnaście wyruszyliśmy na szlak. Szło się długo, ale bardzo miło i przez pierwsze dziesięć kilometrów towarzyszył nam bardzo przyjazny husky. Z mapką byliśmy zapoznani i nic szczególnego nie  mogło nas zaskoczyć no ale niestety, harcerz z mapą o drogę pyta, więc kilka razy przekraczaliśmy głębokie, błotniste rowy. Daliśmy jednak radę!

Gdy doszliśmy już do celu wszyscy marzyliśmy o kąpieli i położeniu się na nasze wygodne materace. Nie wszyscy jednak mieli tak dobrze. Daria pobierała nauki u Słonia, z zakresu matematyki. Powodem był  sprawdzian - tuż po rajdzie! Po godzinie dołączyła do nas zaprzyjaźniona drużyna harcerzy, wraz z którą wymieniliśmy się doświadczeniami.

Wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Następnie zjedliśmy pyszną kolację i nasz drużynowy, Słoń, zapoznał nas ze swoją ulubioną grą - Agenci Molocha. Kwadrans po dwudziestej pierwszej nastąpiło podsumowanie rajdu. Poznaliśmy wówczas wyniki - zajęliśmy II miejsce. Od godziny dwudziestej drugiej była bardzo udana dyskoteka która bez naszych  zuchów by się nie udała. Dziękujemy druhenki za waszą energię i znajomość praktycznie wszystkich piosenek.

Po pobudce w niedziele zjedliśmy śniadanie i zaczęliśmy sprzątanie wyznaczonych dla nas miejsc. Wyrobiliśmy się dostatecznie szybko, aby zdążyć na autobus powrotny.

Będę bardzo miło wspominała ten zlot i oczywiście wszystkich jego uczestników. Harcerze są wspaniałymi ludźmi i i właśnie takie osoby chciałabym spotykać w moim życiu.

Katarzyna Gromadzka...