XXXI Maraton Warszawski 31.07.2012

Harcerski Klub Ratowniczy SIEDLCE działa. Działa, to mało powiedziane. On pędzi do przodu i widać go coraz więcej i … po prostu wszędzie. A AMBULO razem z nim!

30. września był dniem, w którym członkowie HKR Siedlce mieli okazję wbiec, powtarzam, WBIEC na teren Stadionu Narodowego. Jednak to nie ta atrakcja była naszym podstawowym.

34. Maraton Warszawski, 42 kilometry do przebiegnięcia, 8 tysięcy uczestników (potencjalnych poszkodowanych), mnóstwo obsługi… a w tym wszystkim gdzieś my – ratownicy ZHP. Po raz kolejny wzięliśmy na siebie ogromną odpowiedzialność i zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w zabezpieczeniu medycznym tak dużej imprezy. Na szczęście (nasze i, przede wszystkim, nie tylko nasze), interwencji zbyt wiele nie było. Oczywiście, któż z nas nie prowadzi statystyk poszkodowanych. Chociażby ma moim punkcie 12 osób potrzebowało lodu… i to wszystko.

Każde zabezpieczenie uczy. Każde działanie uczy. Każda akcja uczy. Każdy krok uczy. Dlatego też i my, wyszliśmy ze Stadionu Narodowego (tak, wyszliśmy) nie tylko z nowymi wspomnieniami, ale przede wszystkim z nowymi wnioskami, doświadczeniami.

Magdalena Szczerbaciuk