14 Podlaska Drużyna Wędrownicza
Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Mazowiecka
Hufiec "Podlasie" im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

Zlot bożonarodzeniowy 2013

W dniach 13-15.12 wzięliśmy udział z Zlocie Bożonarodzeniowym organizowanym przez nasz Hufiec. W tym roku miała on miejsce w Skórcu. Tradycyjnie cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród harcerzy – na wigilijnej wieczerzy było ponad 200 osób! Można by się zastanawiać, czemu jest on aż tak atrakcyjny dla naszego środowiska. Odpowiedź jest oczywista – wieczerza u boku tylu osób, którą przygotowywaliśmy wspólnymi siłami, lepiąc pierogi, siekając warzywa, ustawiając stoły i dekorując je, na długo zostaje w naszej pamięci.

Zlot był świetna możliwością na nasze zintegrowanie z innymi harcerzami. W piątek dostaliśmy też w prezencie bożonarodzeniowym możliwość pozyskania wiedzy o otaczającym nas wszechświecie poprzez wykład o astronomii prowadzony przez nauczyciela fizyki i współzałożyciela Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii mgr Sławomira Miernickiego. Podczas zlotu nie zabrakło także miejsca na pracę taka jak pomoc w przygotowaniu dań wigilijnych oraz możliwość rozwoju naszych umiejętności dzięki robieniu ozdób choinkowych czy też karmników. Mile spożytkowany czas przyczynił się do powstania wspaniałego miejsca dla wróbelków (możecie obejrzeć nasze dzieło w Domu Harcerza). 

Podczas zlotu miały miejsce także bardzo ważne dla nas wydarzenia. Druh Mateusz „Maciuś” Sierakowski przy blasku ognia złożył swoje Przyrzeczenie Harcerskie. Później druh Mateusz wraz z druhną Natalią Księżopolską otrzymali swoje naramienniki wędrownicze. Mamy nadzieję, że wydarzenia te na zawsze zostaną w ich pamięci. Życzymy im, aby idea wędrownictwa była obecna w każdej chwili ich życia. Natalio, Mateuszu – niech służba będzie dla Was priorytetem, bo „Nic nie traci ten, kto swoją świecą zapala świecę kogoś drugiego”. 

Katarzyna Krasnodębska
Katarzyna Sobiczewska
Kreator stron internetowych - strona bez programowania