Boże Narodzenie po harcersku

W dniach 11- 13 grudnia 2015 roku braliśmy udziałw zlocie bożonarodzeniowym. Piątkowe popołudnie, pogoda bardziej jesienna, niż zimowa, mimo to dwieście harcerzy z Hufca ZHP Podlasie przekroczyło próg gimnazjum w Skórcu, aby razem przeżyć harcerski, bożonarodzeniowy weekend. Co czekało ich za drzwiami?

Zaczynamy, podczas zlotu nie ma czasu na nudę! W piątek i sobotę dzielnie zmagaliśmy się z kuchennymi zadaniami i przygotowaniami estetycznej oprawy kolacji: robiliśmy stroiki, tworzyliśmy plakaty świąteczne, ozdabialiśmy bombki, każdy pion miał własne, równie ważne zadania.Nie myślcie jednak, że nie robiliśmy nic poza tym! Zuchy od rana zmagały się z wyzwaniami świątecznej gry terenowej, przez większość zlotu czas umilały nam wspólnie śpiewane kolędy, a w sobotnie popołudniu wyruszyliśmy w paradzie aniołów po ulicach Skórca.

Nareszcie, nastał sobotni wieczór, pierwsza gwiazdka już dawno spadła, a my zasiedliśmy do stołu. Atmosfera stała się bardzo podniosła, przywitaliśmy wójta gminy Skórzec pana Stanisława Kalińskiego, druhnęharcmistrzynięZofię Kroll oraz druhnę Grażynę Bednarzak. Członek naszej drużyny przeczytał fragment Pisma Świętego, następnie połamaliśmy się opłatkiem. Po uroczystym rozpoczęciu wigilii przeszliśmy do beztroskiej i moim zdaniem najlepszej części zlotu- jedzenia, rozmów i śpiewania kolęd oraz wręczenia prezentów przez najprawdziwszego Mikołaja.

Zlot dobiegł końca. Przez te trzy dni cieszyliśmy się atmosferą przyjaźni, braterstwa i współpracy. Teraz przygotowujemy się do świąt w rodzinnych domach. Myślę, że obie wigilię są dla harcerzy bardzo ważne. Do zobaczenia za rok!
dh. Emilia Zachoszcz

Ciepłych, rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
życzą członkowie 14 Podlaskiej Drużyny Wędrowniczej