Zlot bożonarodzeniowy 9-11.12.2016

W dniach 09.12.16r.- 11. 12.16r. wzięliśmy udział w Zlocie Bożonarodzeniowym Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach. W piątkowe popołudnie zabraliśmy plecaki z domów i ruszyliśmy w kierunku Skórca, aby wspólnie przeżywać to niesamowite wydarzenie. Po przyjeździe mogliśmy rozkoszować się harcersko- świąteczną atmosferą.

Wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych, następnie ruszyliśmy do pracy. Obranie wora warzyw, ku naszej radości, poszło nam bardzo sprawnie. Po chwili odpoczynku zawiesiliśmy ozdoby na sali gimnastycznej, następnie przenieśliśmy się na stołówkę, gdzie przez długie godziny lepiliśmy pierogi. Mimo zmęczenia świetnie się bawiliśmy. Świadomość, że każdy uczestnik daje cząstkę siebie, aby pomóc w przygotowaniach do sobotniej Wieczerzy Wigilijnej była bardzo pokrzepiająca. Poza tym, wspólna realizacja celu, nawet tak błahego, jak obranie marchewki jest najlepszym spoiwem drużynowych więzi. Warto wspomnieć, że w międzyczasie powstała własnoręcznie robiona talia kart do naszej ulubionej gry, pomysłowość twórców jest zdumiewająca. W sobotni poranek, nie po raz pierwszy, doświadczyliśmy miłości drużynowego, który po śniadaniu pozwolił nam przysłowiowo uciąć komara. Po tych błogich chwilach część z nas pomagała w przygotowaniach do wieczoru, a inni planowali iście wędrowniczą niespodziankę.

O wyznaczonej godzinie zasiedliśmy przy stole na Sali gimnastycznej. Byliśmy pod wrażeniem, stoły zostały zapełnione wigilijnymi potrawami, a ściany i sufit pięknie ozdobione. Wysłuchaliśmy przemówień, z podziwem zaklaskaliśmy instruktorom naszego hufca, a potem przystąpiliśmy do wigilijnej uczty. Jednak atrakcjom nie było końca, z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl drużyny ,,ToTuToTam”, śpiewaliśmy kolędy, wysłuchaliśmy werdyktu konkursu na najciekawszą choinkę. W pewnym momencie na salę wkroczył zaprzęg reniferów wraz z świętym Mikołajem, każdy z zebranych dostał miły upominek. Kolacja upłynęła w bardzo miłej atmosferze, a jej zwieńczeniem były osobiste życzenia podczas dzielenia się opłatkiem z harcerskimi przyjaciółmi. Późnym wieczorem przeżyliśmy niesamowite chwile, do naszego wędrowniczego grona dołączyli: dh. Oliwia Palich, dh Karol Białecki i dh Artur Kondraciuk. Gratulujemy i trzymamy kciuki za świeżo upieczonych wędrowników. Ostatniego dnia zlotu, już tradycyjnie, zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy i ruszyliśmy do domów. Szkoda, że zloty nie trwają dłużej.
Emilia Zachoszcz