Zlot w Woli Okrzejskiej

W dniach 5-7 czerwca odbył się zlot drużyn harcerskich naszego hufca. Tym razem gościliśmy w miejscowości Wola Okrzejska, czyli w miejscu w którym żył nasz bohater Henryk Sienkiewicz, któremu to poświęcone muzeum mieliśmy okazję zwiedzać nocą.

Program zlotu jak zwykle obfitował we wspaniałe atrakcje. Podczas wizyty w Woli Okrzejskiej razem z nami w zlocie uczestniczyli przedstawiciele Chorągwi jazdy Rzeczypospolitej oraz Kompanii Dragonów Zebrzydowskiego, od których mogliśmy się wiele nauczyć. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia husarii, o tym jak wyglądały ich stroje oraz jaką bronią się posługiwali. Przedstawiciele Kompanii Dragonów Zebrzydowskiego pokazali nam także jak wygląda walka na szpady oraz nauczyli nas podstawowych pozycji dotyczących tej dyscypliny.

Podczas zlotu mieliśmy także możliwość zaprezentowania naszych talentów m.in. poprzez przedstawienie scenek z Trylogii Sienkiewicza czy śpiew piosenek harcerskich.
Mimo to, iż był to pierwszy zlot naszego hufca „u Pana Sienkiewicza” to spędziliśmy go w sposób wyjątkowy i z pewnością zechcemy go powtórzyć w przyszłym roku.

dh. Magdalena Kieryło